Woodrow Wilson Middle School Bus Routes
School Year 2017-2018

Bus: 10
Route #: WWMS04A
8:02 AM 2841 EDGEWOOD ST SW
8:04 AM EDGEWOOD ST SW @ WINDSOR AV SW
8:05 AM WESTOVER AV SW @ BURKS ST SW
8:10 AM FAUQUIER ST SW @ DENNISTON AV SW
8:12 AM Mountain View Ter SW@Berkley Av SW
8:13 AM 2269 MOUNTAIN VIEW TERR SW
8:13 AM MOUNTAIN VIEW TER SW @ DUDDING ST SW
8:17 AM ROANOKE AV SW @ ROLFE ST SW
8:20 AM ROANOKE AV SW @ HARVARD ST SW
8:21 AM HARVARD ST SW @ LEXINGTON AV SW
8:25 AM WOODROW WILSON MIDDLE
Bus: 12
Route #: WWMS09A
8:09 AM OLD STEVENS RD NW @ LESLIE LA NW
8:10 AM OLD STEVENS RD NW @ LONG MEADOW AV NW
8:13 AM OLD STEVENS RD NW @ WILMONT AV NW
8:16 AM ROSEMEAD ST NW @ TROUTLAND AV NW
8:17 AM TROUTLAND AV NW @ WESTWOOD BL NW
8:25 AM WOODROW WILSON MIDDLE
Bus: 23
Route #: WWMS08A
7:52 AM Westside Blvd. and Panorama Av NW/731 WESTSID
7:56 AM SALEM TPK NW @ FAIRVIEW RD NW
7:59 AM SALEM TPK NW @ 36TH ST NW
8:01 AM SALEM TPK NW @ WESTWOOD BL NW
8:11 AM JUNIPER ST NW @ NORWAY AV NW
8:15 AM NORWAY AV NW @ BEECH ST NW
8:25 AM WOODROW WILSON MIDDLE
Bus: 52
Route #: WWMS02A
8:01 AM MUDLICK RD SW @ ORCHARD HILL RD SW
8:03 AM 3530/3531 MUDLICK RD SW
8:03 AM 3562 MUDLICK RD SW
8:05 AM EASTVIEW DR SW @ WINDSOR AV SW
8:05 AM WINDSOR AV SW @ CIRCLE DR SW
8:07 AM GRANDIN RD SW @ DOVER DR SW
8:08 AM BEVERLY BL SW @ WESTHAMPTON AV SW
8:10 AM WESTHAMPTON AV SW @ CARLTON RD SW
8:11 AM CARLTON RD SW @ NORTHVIEW DR SW
8:12 AM CARLTON RD SW @ LANSING DR SW
8:14 AM CARLTON RD SW @ LABURNUM AV SW
8:18 AM 2653 BRANDON AV SW
8:18 AM 2754 BRANDON AV SW
8:21 AM BRANDON AV SW @ BRANDON PL SW
8:21 AM OLD SALEM RD SW @ OVERLAND AV SW
8:23 AM 2754 BRANDON AV SW
8:25 AM WOODROW WILSON MIDDLE
Bus: 57
Route #: WWMS05A
7:54 AM WASENA AV SW @ MAIDEN LA SW
8:01 AM MAIDEN LA SW @ DENNISTON AV SW
8:05 AM MAIDEN LA SW @ WATAUGA ST SW
8:13 AM MOUNTAIN VIEW TER SW @ BRUNSWICK ST SW
8:13 AM BRUNSWICK ST SW @ BERKLEY AV SW
8:25 AM WOODROW WILSON MIDDLE
Bus: 74
Route #: WWMS03A
7:54 AM GUILFORD AV SW @ TILLETT RD SW
7:58 AM GUILFORD AV SW @ LIVINGSTON RD SW
8:03 AM LIVINGSTON RD SW @ BARHAM RD SW
8:05 AM SPRING RD SW @ MONTVALE RD SW
8:08 AM BEVERLY BL SW @ LOFTON RD SW
8:11 AM SPRING RD SW @ SPESSARD AV SW
8:12 AM FLEETWOOD AV SW @ ASHBY ST SW
8:14 AM FLEETWOOD AV SW @ RED ROCK RD SW
8:17 AM ROSEWOOD AV SW @ WOODLAWN AV SW
8:19 AM WOODLAWN AV SW @ MONTGOMERY AV SW
8:25 AM WOODROW WILSON MIDDLE
Bus: 86
Route #: WWMS01A
7:45 AM BRANDON AV SW @ STRATFORD PARK DR SW
7:50 AM MEDMONT CIR SW @ BARNHART DR SW
7:52 AM MEDMONT CIR SW @ BARNHART DR SW
7:53 AM CRESTMOOR DR SW @ BELLE AIRE CIR SW
7:54 AM CRESTMOOR DR SW @ CRAVENS CREEK RD SW
7:56 AM RED OAK LA SW @ LAKE DR SW
7:57 AM DEYERLE RD SW @ VALENTINE AV SW
7:58 AM 3717 CHESTERTON ST SW
8:00 AM CHESTERTON ST SW @ WESTCHESTER AV SW
8:01 AM WESTCHESTER AV SW @ BELFORD ST SW
8:02 AM 4238 BELFORD ST SW
8:04 AM BELFORD ST SW @ LYTHAM DR SW
8:06 AM 4454/4454 LAURELWOOD DR SW
8:09 AM GREENFIELD ST SW @ OAKLEIGH AV SW
8:12 AM 5045 BRUCETON RD SW
8:14 AM BRUCETON RD SW @ KEITHWOOD DR SW
8:18 AM GRANDIN RD SW @ GLEN HEATHER DR SW
8:19 AM MUDLICK RD SW @ DARLINGTON RD SW
8:20 AM MUDLICK RD SW @ WINDSOR RD SW
8:25 AM WOODROW WILSON MIDDLE
Bus: 103
Route #: WWMS07A
8:04 AM GLENN RIDGE RD NW @ SILVERWOOD RD NW
8:05 AM GLENN RIDGE RD NW @ SUMMIT DR NW
8:08 AM SUMMIT LA NW @ MOUNTAIN RD NW
8:10 AM CALDWELL ST NW @ MORWANDA ST NW
8:11 AM BURCHETTE ST NW @ VICTORIA ST NW
8:12 AM SALEM TPK NW @ ROWE RIDGE RD NW
8:13 AM 4304 SALEM TPK NW
8:13 AM GLADIES ST NW @ MOOMAW AV NW
8:16 AM EUGENE DR NW @ THRUSH DR NW
8:17 AM THRUSH DR NW @ AUTUMN LA NW
8:25 AM WOODROW WILSON MIDDLE
Bus: 115
Route #: WWMS06A
8:02 AM CHERRYHILL RD NW @ FRANCES DR NW
8:04 AM CHERRYHILL RD NW @ FRANCES DR NW
8:08 AM NANCY DR NW @ CHERRYHILL RD NW
8:11 AM SIGNAL HILL AV NW @ LILAC AV NW
8:18 AM SIGNAL HILL AV NW @ MULBERRY ST NW
8:25 AM WOODROW WILSON MIDDLE

40 Douglass Avenue NW, Roanoke, VA24012 Phone 540-853-2502