Virginia Heights Elementary School Bus Routes
School Year 2017-2018

Bus: 7
Route #: VH02A
6:31 AM BRIDGE ST SW @ RUSSELL AV SW
6:33 AM RUSSELL AV SW @ ROLFE ST SW
6:38 AM ROLFE ST SW @ BUFORD AV SW
6:39 AM 2230 ROANOKE AV SW
6:41 AM MOUNTAIN VIEW TER SW @ CHESTERFIELD ST SW
6:46 AM CHESTERFIELD ST SW @ BERKLEY AV SW
6:52 AM CHESTERFIELD ST SW @ DENNISTON AV SW
6:56 AM DUDDING ST SW @ MOUNTAIN VIEW TER SW
7:03 AM 2269 MOUNTAIN VIEW TERR SW
7:08 AM 2352 MOUNTAIN VIEW TER SW
7:08 AM Mountain View Ter SW@Berkley Av SW
7:13 AM EDGEWOOD ST SW @ DENNISTON AV SW
7:17 AM 2441 Memorial AV SW
7:19 AM MEMORIAL AV SW @ FAUQUIER ST SW
7:20 AM MEMORIAL AV SW @ DUDDING ST SW
7:23 AM 2212 Memorial Ave SW/2214 MEMORIAL AV SW
7:25 AM VIRGINIA HEIGHTS ELEMENTARY
Bus: 34
Route #: VH01A
6:54 AM MAIDEN LA SW @ BLUEMONT AV SW
7:01 AM MAIDEN LA SW @ DUNMORE ST SW
7:07 AM MAIDEN LA SW @ WATAUGA ST SW
7:10 AM DUNMORE ST SW @ WESTOVER AV SW
7:12 AM DUNMORE ST SW @ HAMPTON AV SW
7:14 AM DUNMORE ST SW @ LEXINGTON AV SW
7:16 AM OXFORD AV SW @ JAMES ST SW
7:17 AM JAMES ST SW @ ROANOKE AV SW
7:20 AM ROANOKE AV SW @ HARVARD ST SW
7:23 AM OXFORD AV SW @ LITTLE ANGEL DAY CARE
7:25 AM VIRGINIA HEIGHTS ELEMENTARY
Bus: 42
Route #: VH03A
6:46 AM 3764 STRATFORD PARK DR SW // Stratford Apts
6:50 AM GRANDIN RD SW @ WINDSOR AV SW
6:52 AM WINDSOR AV SW @ CHESTERFIELD ST SW
6:53 AM CHESTERFIELD ST SW @ MAIDEN LA SW
6:55 AM CHESTERFIELD ST SW @ WESTOVER AV SW
6:58 AM WESTOVER AV SW @ DUDDING ST SW
6:59 AM DUDDING ST SW @ MAIDEN LA SW
7:00 AM WINDSOR AV SW @ DERWENT DR SW
7:01 AM 2441 WESTOVER AV SW/2432 WESTOVER AVE SW
7:04 AM 2513/2514 WESTOVER AV SW
7:05 AM WESTOVER AV SW @ BURKS ST SW
7:16 AM 1301 BURKS ST SW
7:18 AM EDGEWOOD ST SW @ MALVERN RD SW
7:19 AM 2801 edgewood ST SW
7:20 AM 2833 EDGEWOOD ST SW
7:21 AM Ridge Apts 2755 BRANDON AV SW
7:25 AM VIRGINIA HEIGHTS ELEMENTARY

40 Douglass Avenue NW, Roanoke, VA24012 Phone 540-853-2502