Morningside Elementary School Bus Routes
School Year 2017 - 2018

Bus: 60
Route #: MORN01A
6:37 AM 9TH ST SE @ HIGHLAND AV SE
6:42 AM HIGHLAND AV SE@8TH ST SE (SHEPHERD DAYCARE)
6:49 AM HIGHLAND AV SE @ 7TH ST SE
6:52 AM 7TH ST SE @ MURRAY AV SE
7:01 AM MONTROSE AV SE @ 7TH ST SE
7:08 AM 7TH ST SE @ BUENA VISTA BL SE
7:13 AM 1227 BUENA VISTA BL SE
7:25 AM MORNINGSIDE ELEMENTARY/Ymca Morningside
Bus: 67
Route #: MORN03A
6:55 AM 8TH ST SE @ ELM AV SE
6:57 AM MURRAY AV SE @ 6TH ST SE
7:01 AM 6TH ST SE @ MONTROSE AV SE
7:04 AM MURRAY AV SE @ 11TH ST SE
7:07 AM 11TH ST SE @ MONTROSE AV SE
7:09 AM MONTROSE AV SE @ 12TH ST SE
7:13 AM MONTROSE AV SE @ 13TH ST SE
7:14 AM 1130 TOMPKINS AV SE
7:18 AM TOMPKINS AV SE @ TAYLOE AV SE
7:20 AM MORTON AV SE @ 12TH ST SE
7:25 AM MORNINGSIDE ELEMENTARY/Ymca Morningside
Bus: 115
Route #: MORN02A
7:04 AM 1127 9TH ST SE
7:06 AM BUENA VISTA BL SE @ MEMPHIS ST SE
7:09 AM BUENA VISTA BL SE @ MORRILL AV SE
7:10 AM MORRILL AV SE @ MOREHEAD AV SE
7:12 AM MOREHEAD AV SE @ 6 1/2 ST SE
7:14 AM 6 1/2 ST SE @ BUENA VISTA BL SE
7:14 AM BUENA VISTA BL SE @ 7TH ST SE
7:15 AM BUENA VISTA BL SE @ 8TH ST SE
7:20 AM 10TH ST SE @ PENMAR AV SE
7:22 AM WILSON ST SE @ PENROD AV SE
7:24 AM MORNINGSIDE ST SE @ LANGHORN ST SE
7:25 AM MORNINGSIDE ELEMENTARY/Ymca Morningside

40 Douglass Avenue NW, Roanoke, VA24012 Phone 540-853-2502