Garden City Elementary School Bus Routes
School Year 2017 - 2018

Bus: 30
Route #: GCITY04A
7:01 AM 1136 RIVERLAND RD SE
7:02 AM PIKE LA SE @ KING CHARLES AV SE
7:07 AM GARDEN CITY BL SE @ ROSE AV SE
7:08 AM GARDEN CITY BL SE @ BANDY RD SE
7:09 AM 2723 BANDY RD SE
7:09 AM 3339 BANDY RD SE
7:13 AM GARDEN CITY BL SE @ CROWN POINT RD SE
7:15 AM HARTSOOK BL SE @ ESTATES RD SE
7:17 AM ESTATES RD SE @ ROSEMARY AV SE
7:18 AM 1024 ROSEMARY AV SE
7:18 AM ROSEMARY AV SE @ HARTSOOK BL SE
7:19 AM HARTSOOK BL SE @ BONLYN CIR SE
7:20 AM 3101 GARDEN CITY BL SE
7:21 AM GARDEN CITY BL SE @ LEWIS RD SE
7:22 AM GARDEN CITY BL SE @ GEARHART RD SE
7:23 AM GARDEN CITY BL SE @ VICTORY RD SE
7:23 AM GARDEN CITY BL SE @ MABRY AV SE
7:25 AM GARDEN CITY ELEMENTARY
Bus: 44
Route #: GCITY01A
6:41 AM HONEY TREE 220
6:45 AM 4020 WELCOME VALLEY RD SE
6:46 AM 4003 WELCOME VALLEY RD SE
6:48 AM 3518 YELLOW MOUNTAIN RD SE
6:49 AM YELLOW MOUNTAIN RD SE @ SPRINGVALE RD SE
6:52 AM YELLOW MOUNTAIN RD SE @ BEAR RD SE
6:56 AM NEW SPRING BRANCH RD SE @ BALTIMORE AV SE
6:58 AM 3611 NEW SPRING BRANCH RD SE
6:59 AM NEW SPRING BRANCH RD SE @ ETHEL RD SE
7:04 AM RAY RD SE @ GARDEN CITY BL SE
7:06 AM MABRY AV SE @ TROXELL RD SE
7:08 AM MABRY AV SE @ VENTNOR RD SE
7:14 AM GLENWOOD DR SE @ OLDE OAK RD SE
7:19 AM 1520 REYNOLDS RD SE
7:21 AM 3339 BANDY RD
7:25 AM GARDEN CITY ELEMENTARY
Bus: 77
Route #: GCITY02A
6:32 AM CARLISLE AV SE @ SPRUCE ST SE
6:34 AM 16TH ST SE @ GORDON AV SE
6:38 AM 1702 GORDON AV SE
6:38 AM 18TH ST SE @ RIVERDALE RD SE
6:40 AM RIVERDALE RD SE @ 19TH ST SE
6:40 AM 1922 RIVERDALE RD SE
6:42 AM 2233 Riverdale Road SE
6:44 AM EDGERTON AV SE @ RIDGE RD SE
6:45 AM 18TH ST SE @ PADBURY AV SE
6:47 AM EDGERTON AV SE @ 16TH ST SE
6:51 AM MARVIN ST SE @ RIVERDALE RD SE
6:53 AM RIVERDALE RD SE @ JEROME ST SE
6:56 AM REDWOOD RD SE @ CATAWBA ST SE
7:01 AM 1517 RIVERSIDE TER SE
7:05 AM \\ Food Lion Parking lot \\/1702 RUTROUGH
7:05 AM 2226 MT PLEASANT BL SE
7:06 AM MT PLEASANT BL SE @ DEERFIELD CT SE
7:07 AM MT PLEASANT BL SE @ SHANNON ST SE
7:07 AM 2236/2240 MT PLEASANT BL SE
7:12 AM CRAIG ROBERTSON RD SE @ KEFAUVER RD SE
7:13 AM CRAIG ROBERTSON RD SE @ OWEN DR SE
7:14 AM CRAIG ROBERTSON RD SE @ PLEASANT RD SE
7:17 AM 1344 THOMASON RD SE
7:20 AM 1339 ROSE AV SE
7:25 AM GARDEN CITY ELEMENTARY
Bus: 79
Route #: GCITY03A
7:04 AM QUEEN ANN DR SE @ KING CHARLES AV SE
7:25 AM GARDEN CITY ELEMENTARY

40 Douglass Avenue NW, Roanoke, VA24012 Phone 540-853-2502