Fishburn Park Elementary School Bus Routes
School Year 2017 - 2018

Bus: 23
Route #: FISH5A
6:14 AM 4707 WEMBLEY PL SW
6:20 AM BRANDON AV SW @ LINCOLN AV SW
6:22 AM SHIRLEY AV SW @ AVON RD SW
6:25 AM BRANDON AV SW @ BLENHEIM RD SW
6:28 AM MT VERNON RD SW @ PERSINGER RD SW
6:29 AM HUNTERS RD SW @ WILBUR RD SW
6:34 AM 2412 GUILFORD AV SW
6:34 AM GUILFORD AV SW @ TILLETT RD SW
6:36 AM OREGON AV SW @ WOODLAWN AV SW
6:37 AM GEAN ST SW @ LIVINGSTON RD SW
6:40 AM TILLETT RD SW @ SPRING RD SW
6:41 AM SPRING RD SW @ LOFTON RD SW
6:44 AM 3301 ROSEWOOD AV SW
6:45 AM ROSEWOOD AV SW @ SWEETBRIER AV SW
6:50 AM STROTHER RD SW @ HOLLOWELL AV SW
6:57 AM CRESTON AV SW @ WRIGHT RD SW
6:58 AM 3554 WRIGHT RD SW
7:00 AM 3551 COLONIAL GREEN CIR SW
7:01 AM HARTLAND RD SW @ INGLEWOOD RD SW
7:03 AM 2560 INGLEWOOD RD SW
7:05 AM 3319 PASLEY AV SW
7:08 AM HERITAGE RD SW @ DOGWOOD LA SW
7:10 AM 3953 PARK LA SW
7:11 AM PARK LA SW @ WINDING WAY RD SW
7:18 AM 939 OAKWOOD DR SW
7:21 AM 1260 LAKEWOOD DR SW
7:21 AM 1240 PERSINGER RD SW
7:25 AM FISHBURN PARK ES/YMCA FISHBURN/FISHBURN ES/YM
Bus: 54
Route #: FISH3A
6:24 AM EDEN DR NW @ DORCHESTER DR NW
6:27 AM FLORALAND DR NW @ HUFF LA NW
6:31 AM LYNDHURST ST NW @ HILLCREST AV NW
6:35 AM HARRISON AV NW @ 2ND ST NW
6:38 AM 8TH ST NW @ RUTHERFORD AV NW
6:40 AM MADISON AV NW @ 10TH ST NW
6:41 AM MADISON AV NW @ 11TH ST NW
6:43 AM 11TH ST NW @ RUGBY BL NW
6:46 AM RUGBY BL NW @ 14TH ST NW
6:50 AM COVE RD NW @ DELAWARE AV NW
6:51 AM LAFAYETTE BL NW @ MASSACHUSETTS AV NW
6:57 AM KIRKLAND DR NW @ ASPEN ST NW
7:03 AM LOUDON AV NW @ 16TH ST NW
7:07 AM 815 Salem Av///// SALVATION ARMY
7:09 AM SALEM AV SW @ 13TH ST SW
7:12 AM SALEM AV SW @ 14TH ST SW
7:12 AM 14TH ST SW @ RORER AV SW
7:15 AM DAY AV SW @ 8TH ST SW
7:18 AM MAIN ST SW @ HOWBERT AV SW
7:19 AM MAIN ST SW @ FLOYD AV SW
7:20 AM MAIN ST SW @ FLOYD AV SW
7:25 AM FISHBURN PARK ES/YMCA FISHBURN/FISHBURN ES/YM
Bus: 64
Route #: FISH4A
6:41 AM TENNESSEE AV NW @ MONROE ST NW
6:43 AM KENTUCKY AV NW @ GILBERT RD NW
6:45 AM WESTSIDE BL NW @ WESTSIDE ELEMENTARY ACCESS NW
6:49 AM WOODBRIDGE AV NW @ ANGUS RD NW
6:53 AM HARVEST LA NW @ FAIRHOPE RD NW
6:57 AM 3547 HERSHBERGER RD NW
6:59 AM ORDWAY DR NW @ GLENROY ST NW
7:08 AM 2415 COLONIAL AV SW
7:10 AM 2517/2516 WINTHROP AV SW
7:14 AM 2419 WINTHROP AV SW
7:20 AM BROADWAY AV SW @ SANFORD AV SW
7:25 AM FISHBURN PARK ES/YMCA FISHBURN/FISHBURN ES/YM
Bus: 66
Route #: FISH1A
6:22 AM 402///////////// 4TH ST SE/RESCUE MISSION
6:27 AM WISE AV SE @ INDIAN VILLAGE LA SE
6:32 AM MONTROSE AV SE @ 12TH ST SE
6:36 AM RIVERDALE RD SE @ HIRAM ST SE
6:45 AM HONEY TREE RIVERWALK
6:48 AM 23RD ST SW @ CAROLINA AV SW
6:51 AM ROBERTS RD SW @ BEECHWOOD DR SW
6:55 AM 834 DUKE OF GLOUCESTER ST SW
6:58 AM 826 KING JAMES ST SW
7:02 AM Honeytree Townside
7:07 AM SOUTHWAY DR SW @ STERLING RD SW
7:17 AM COLONIAL AV SW @ 23RD ST SW
7:19 AM LYNN AV SW @ 21ST ST SW
7:25 AM FISHBURN PARK ES/YMCA FISHBURN/FISHBURN ES/YM
Bus: 70
Route #: FISH6A
6:20 AM SUMMIT LA NW @ MOUNTAIN RD NW
6:24 AM GLENN RIDGE RD NW @ STONEWALL RD NW
6:29 AM WESTSIDE BL NW @ MICHIGAN AV NW
6:31 AM MELROSE AV NW @ 35TH ST NW
6:36 AM PITTSFIELD AV NW @ PITTSFIELD CIR NW
6:41 AM FLORIDA AV NW @ WELLSLEY ST NW
6:44 AM ASPEN ST NW @ FOREST PARK BL NW
6:47 AM FOREST PARK BL NW @ OLIVE AV NW
6:49 AM MELROSE AV NW @ PALMETTO ST NW
6:53 AM MELROSE AV NW @ OLD COUNTRY CLUB RD NW
6:57 AM 4313 MOOMAW AV NW
7:01 AM SALEM TPK NW @ WESTWOOD BL NW
7:05 AM SALEM TPK NW @ 30TH ST NW
7:12 AM OLD SALEM RD SW @ OVERLAND AV SW
7:17 AM SHERWOOD AV SW @ GREENWOOD RD SW
7:18 AM SHERWOOD AV SW @ ARLINGTON RD SW
7:21 AM SHERWOOD AV SW @ CANTERBURY RD SW
7:25 AM FISHBURN PARK ES/YMCA FISHBURN/FISHBURN ES/YM
Bus: 116
Route #: FISH2A
6:25 AM WINSLOE DR NW @ FLEMING AV NW
6:28 AM WENTWORTH AV NE @ OLIVER RD NE
6:33 AM PRESTON AV NE @ OLIVER RD NE
6:36 AM COLUMBIA ST NE @ PALMER AV NE
6:44 AM COLUMBIA ST NE @ OLD MOUNTAIN RD NE
6:50 AM LIBERTY RD NE @ MANSFIELD ST NE
6:55 AM HOLLY RD NE @ NOBLE AV NE
6:59 AM BURRELL ST NW @ GANDY DR NW
7:07 AM 2782 COLONIAL AVE. SW
7:17 AM PERSINGER RD SW @ BLUEFIELD BL SW
7:25 AM FISHBURN PARK ES/YMCA FISHBURN/FISHBURN ES/YM

40 Douglass Avenue NW, Roanoke, VA24012 Phone 540-853-2502